WD משיקה בארץ סדרת כוננים ניידים בתקן USB 3.0

פורום זה נועד לתת מידע חדשותי בענייני מחשבים וטכנלוגיה ומהווה תחליף למידע המצוי באתרים לא כשרים עבור חברי נתיב.
בפורום זה ניתן רק להגיב לאשכולות ולא לפתוח אשכולות חדשים.

המנהלים: מפקח, מערכת החדשות

WD משיקה בארץ סדרת כוננים ניידים בתקן USB 3.0

הודעהעל ידי i_s » כ"ה חשון התשע"א, 18:07

My-Passport-Essential.jpg

מערכת האתר | 1 נובמבר 2010 | גאדג'טים ועוד, חדש בארץ

WD משיקה בארץ סדרת כוננים ניידים בחיבור USB 3.0 החדש מהסדרות הפופולריות My Passport Essential, ו-My Book Essential.

My Passport Essential הוא הכונן הנייד הקטן של WD בגודל של 2.5 אינצ’ ומגיע בנפח 500GB ומגוון צבעים לבחירה. הכונן החדש My Passport Essential SE מציע נפח של 1TB ו-750GB ומעט עבה יותר מקודמו, ומופעל בחיבור USB 2.0/3.0 ללא צורך במתח חיצוני.

My Book Essential הוא כונן בגודל 3.5 אינצ’ המציע נפחים גבוהים יותר בקיבולת מקסימלית של 3TB, זאת בנוסף לקיבולת של 1TB ו-2TB. הכוננים המצוידים בתוכנת הגיבוי WD SmartWare השומרת גם גרסאות לקצבי מסמכים. הכונן מתחבר בחיבור USB 2.0/3.0 ודורש חיבור לחשמל בנוסף.

כל הכוננים החדשים מנצלים את מהירות הגבוהה של חיבור ה-USB3.0 המאפשר העברת מידע עד פי 10 מתקן USB 2.0 בקצב של 5 ג’יגה בייט לשנייה, ותומכים גם בחיבור USB 2.0. כך לדוגמה, סרט וידיאו HD של שעתיים יועבר בתוך 3 דקות בלבד. אותו סרט וידיאו של שעתיים ייקח בערך 13 דקות להעברה בחיבור USB 2.0.

"כאשר יותר ויותר מכשירים כגון iPod touch ו- iPhone4 וטלפונים סלולריים חכמים אחרים מוסיפים מצלמות לצילום וידיאו, הופך הוידיאו הדיגיטלי לנפוץ ביותר. ברוב הבתים יש כבר עתה אלפי קבצים של תמונות ומוסיקה, מה שמגביר את הצורך באחסון בבית. האפשרות לנפח נוסף לשמירת קבצים אלה ולהעברתם במהירות הופכת לבעיה גדולה אצל צרכנים רבים בכל רחבי העולם," אומר דייל פיסטילי, סגן נשיא לענייני שיווק בקבוצת מוצרי המותג WD.

"הקו החדש של הכוננים הקשיחים החיצוניים מבית WD, My Book ו- My Passport, מכיל את טכנולוגיית החיבור החדישה ביותר, USB 3.0, אשר משלשת ויותר את מהירות ההעברה של קובצי מדיה, אולם פועלת עדיין עם חיבורי USB 2.0 הקיימים היום. בנוסף, הצרכנים יכולים לנצל את הנפח הגדול ביותר הקיים בכוננים קשיחים חיצוניים בעזרת הכונן החדש My Book בנפח של 3 TB."

מחיר כונן My Passport Essential SE בנפח 1TB יעמוד על 799 ש”ח, מחירו של My Book Essential בנפח 1TB יעמוד על 499 ש”ח.

מקור: tgspot
תמונה
סמל אישי של המשתמש
i_s
משתמש וותיק
משתמש וותיק
 
הודעות: 1816
הצטרף: י"ג אדר ב התשס"ח, 19:04
מיקום: אשדוד
תודות שנשלחו: 376 פעם
תודות שהתקבלו: 2019 פעמים ב 715 הודעות

Re: WD משיקה בארץ סדרת כוננים ניידים בתקן USB 3.0

הודעהעל ידי meir165 » י"ד חשון התשע"ה, 01:14

האם יש משהו יותר מתקדם מ USB 3.0, ז"א העתקה יותר מהירה (כמובן שלא כוונתי לדיסק SSD, "").
תמונה
סמס למייל | פקס למייל | תא קולי למייל | נתב מיילים | מי חיפש אותי | MySend955@Gmail.com
סמל אישי של המשתמש
meir165
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם
 
הודעות: 555
הצטרף: י"ב חשון התשע"ד, 14:53
מיקום: ארץ ישראל
תודות שנשלחו: 279 פעם
תודות שהתקבלו: 259 פעמים ב 135 הודעות

Re: WD משיקה בארץ סדרת כוננים ניידים בתקן USB 3.0

הודעהעל ידי חד בדרא » י"ד חשון התשע"ה, 01:24

meir165 כתב:האם יש משהו יותר מתקדם מ USB 3.0, ז"א העתקה יותר מהירה (כמובן שלא כוונתי לדיסק SSD, "").

ביינתים לא.
סמל אישי של המשתמש
חד בדרא
משתמש וותיק
משתמש וותיק
 
הודעות: 2310
הצטרף: כ"ו תשרי התשע"ה, 21:47
תודות שנשלחו: 1652 פעם
תודות שהתקבלו: 1962 פעמים ב 1238 הודעות

Re: WD משיקה בארץ סדרת כוננים ניידים בתקן USB 3.0

הודעהעל ידי hubhcbh » י"ז חשון התשע"ה, 02:32

לא לשכוח שצירך שגם במחשב יהייה חיבור USB 3 כדי לקבל את המהירות הגבוהה, וכן מעבד טוב למהירות טובה.
hubhcbh
 
הודעות: 175
הצטרף: ו' אלול התשע"ב, 23:07
תודות שנשלחו: 5 פעם
תודות שהתקבלו: 113 פעמים ב 66 הודעות

Re: WD משיקה בארץ סדרת כוננים ניידים בתקן USB 3.0

הודעהעל ידי אריה ענק משער האריות » ד' אייר התשע"ז, 18:42

הכוננים הקשיחים ממשיכים להשתדרג – לאט אבל בטוח

אחד מהחברות האלו היא כמובן Seagate הוותיקה, אשר עשויה להפוך לנציגה הבכירה של הטכנולוגיה כולה בעתיד הקרוב בעקבות רכישתה של סאנדיסק בידי המתחרה Western Digital שמבשרת לכאורה על שינוי כיוון ושינוי בסדרי העדיפויות.
Seagate משיקה דור שני של כוננים עסקיים בנפח שיא של 12 טרה-בייט שמבוססים על תא הליום אטום, ובמקביל אנחנו מקבלים דיווח אודות תוכניות מסקרנות מאוד שלה לשנה וחצי הקרובות.


Western Digital ממשיכה להיות השיאנית עם תוכנית להשקת כונן 14 טרה-בייט בהמשך השנה – אבל ב-2018 המגמה הזו עשוי להתהפך לפתע.

דגמי ה-Seagate Enterprise Capacity v7 החדשים אמנם עדיין מבוססים על טכנולוגיית ה-PMR הקלאסית שמלווה אותנו בתחום הקשיחים כבר שנים רבות, אך נראה שכל שלושת היצרניות שעוד נותרו בתחום כבר מבינות שהמשך צמיחת הנפקים יחייב לזנוח אותה ולעבור לשימוש מלא בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות יותר – ואצל Seagate הבחירה הזאת תהיה SMR, TDMR ואז גם HAMR.

הרבה טכנולוגיות פוטנציאליות לבחור מהן, אבל בכולן קשיים בלתי מבוטלים שצריך להתגבר עליהם לפני תחילתו של הייצור ההמוני.
SMR, או Shingled Magnetic Recording, היא הוותיקה והבשלה מכל טכנולוגיות הדור הבא הללו, ומאפשרת את הגדלת נפח האחסון הכולל הזמין בכל פלטה מגנטית בכונן על ידי יצירת ערוצי אחסון מידע שחופפים האחד את השני במידה חלקית, בדומה לאופן הסידור של רעפים על גג בית, בניגוד לטכנולוגיית ה-PMR בה הערוצים האלו אינם חופפים כלל. כבר היום ישנם כוננים מבוססי SMR בשוק, אם כי יישום טכנולוגיה מגיע לרוב עם תופעת לוואי בדמות זמני כתיבה איטיים יותר (ביטים מסוימים נדרשים להיכתב מחדש במסגרת יצירת החפיפה בין הערוצים השונים בפלטת האחסון) ונחשב מועדף פחות מיישום הטכניקה הוותיקה המתחרה.

SMR מסתמנת בתור בחירת העתיד של שתי השחקניות הגדולות בתחום, למרות חסרונותיה היחסית הידועים.

ניהול אפקטיבי יותר של השימוש בזכרון המטמון הדינאמי של הכונן המכאני נחשב לפתרון שיוכל להעלים את החסרון המרכזי הזה בעתיד הלא רחוק, ולהפוך את ה-SMR לברירת המחדל החדשה והמועדפת בתחום – וזה גם מה ש-Seagate מכוונת אליו במסגרת כוונתה להגיע לכוננים קשיחים בנפח עצום של 18 טרה-בייט כבר במהלך השנה הבאה, קפיצה של 50 אחוזים ביחס לכוננים המתקדמים ביותר שיש לחברה כרגע ותוספת 4 טרה-בייט ביחס לכונן הקשיח הגדול ביותר שנוצר עד היום, אצל המתחרה Western Digital.

כמובן שצמיחה בנפחים אמורה לסייע גם לשיפור המחירים של הדגמים "הפשוטים" בעלי הנפחים הצנועים יותר – וזה יהיה חיובי מאוד עבור כולנו.

אותו דיווח, שמצטט נציגים המקורבים לחטיבת הפיתוח של החברה, ב-Seagate מאמינים כי יצליחו להביא לשוק גם כונן קשיח מסחרי ראשון מסוגו שעושה שימוש בטכנולוגיית ה-HAMR שלה אנחנו ממתינים בקוצר רוח עוד מהעשור הקודם, אשר תתבסס על ראש לייזר לחימום רגעי של האלמנטים המגנטיים לאגירת המידע ובכך תאפשר כתיבה וקריאה מהמדיות בצפיפות גבוהה הרבה יותר מזו שאפשרית היום – עם חזון שמדבר על פוטנציאל להגיע לנפחים של 30 טרה-בייט ואפילו 40 טרה-בייט לכונן קשיח בודד של 3.5 אינץ׳.

מפת דרכים של Western Digital מעידה על תוכנית לעבור לשימוש ב-HAMR רק בשנת 2019 – מה שעשוי להעניק ל-Seagate יתרון טכנולוגי קל.

הכונן הראשון שיתבסס על היכולת החדשנית עתיד להציע נפח אחסון של 16 טרה-בייט "בלבד", אך יהיה בכל מקרה סיפתח מרשים מאוד מבחינתנו. נותר לנו רק להחזיק אצבעות ולקוות ששני הכיוונים החדשים הללו אכן יתממשו ויתגשמו כמתוכנן, בהקדם האפשרי.
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל
 
הודעות: 420
הצטרף: כ"ט ניסן התשע"ז, 11:50
מיקום: מודיעין עילית
תודות שנשלחו: 304 פעם
תודות שהתקבלו: 817 פעמים ב 429 הודעות


חזור אל חדשות מחשבים וטכנולוגיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־3 אורחים