עמוד 1 מתוך 1

זהירות: דפדפן הכרום גורם לזלילת סוללה מוגברת במחשבי ניידים

הודעהפורסם: י"ט תמוז התשע"ד, 22:16
על ידי i_s
נכתב ע"י אריק שיינר

 16 ביולי 2014 בשעה 10:51

בעיני רבים נחשב דפדפן הבית של גוגל, הכרום, לדפדפן ברירת המחדל, ולא בכדי: מדובר בדפדפן מהיר יותר מדפדפנים אחרים עם תוספות והרחבות רבות - כך עולה מסקרי שביעות רצון שונים. אולם כעת מתברר כי בכל הטוב שהדפדפן מציע, מסתתרת בעיה שעלולה לפגוע בחיי הסוללה של מחשבים ניידים.

על פי הדיווחים שהתקבלו מאתר פורבס, השימוש בדפדפן הכרום במחשבים הניידים גורם לצריכה רבה יותר של סוללה בהשוואה לדפדפנים אחרים. למעשה, הסובלים העיקרים מבעיה זו הם המשתמשים בדפדפן הכרום במחשבים הניידים המריצים את מערכת ההפעלה Windows, כאשר לפי הערכות זלילת סוללה עשויה להגיע עד לכדי 25 אחוזים בהשוואה לעלי מערכות הפעלה אחרות או דפדפנים אחרים.

המקור לבעיה נעוץ בעובדה כי דפדפן הכרום מעמיס עבודה רבה יותר על המעבד. ההסבר הטכני לכך הוא כי הדפדפן גורם למעבד לדגום את השעון הפנימי באופן תדיר יותר מאשר דפדפנים אחרים – השעון פנימי האחראי לתזמון משימות המעבד נדגם בעבודה השוטפת בכל כ-15 מילי-שניות על מנת לבדוק ולקבל את המשימה הבאה, מדי 64 פעמים בדקה. לעומת זאת, השימוש בדפדפן הכרום על פי הטענה, גורם למעבד להתעורר ולדגום את השעון בכל 1 מילי-שניה. כפועל יוצא מכך, צריכת הסוללה גבוהה יותר פי כמה וכמה בשל התאמצות יתרה של המעבד.

בעבר, מיקרוספט אף הודתה כי דגימה כל 1 מילי-שנייה עלולה לגרום לצריכת חשמל גבוהה בכ-25 אחוזים מהמקובל. הבעיה היותר גדולה לטענת פורבס היא שלמעשה אין פתרון, היות ומהירות השעון היא גלובלית – כך שתוכנה אחת עלולה לגרום לצריכת סוללה מוגברת, אך כן עדכנו כי גוגל תבדוק ותטפל בבעיה במידת הצורך.

כעת, נשאלת השאלה מה עדיף יותר: חווית משתמש או חיי סוללה קצרים במיוחד. התשובה אפוא, נתונה לשיקול המשתמש בלבד.

מקור: tgspot