הדרכה טיפים ועצות - מיוחד לסגנונות בוורד.

בפורום זה נדון על בעיות הקשורות לתוכנת אופיס עצות מועילות פתרון שגיאות וכדו'

מנהל: מפקח

הדרכה טיפים ועצות - מיוחד לסגנונות בוורד.

הודעהעל ידי פשטות » ט' אייר התש"ע, 01:50

הסגנונות בוורד הם דבר בסיסי ביותר לשם עיצוב נכון של מסמך, ידיעה והכרה באופן השימוש בהם חוסך שעות עבודה, ואילו חוסר הכרה בהם - מעבר לחסכון שנמנע - גורם לשיבושים רבים שמבזבזים זמן רק ל'כיבוי שריפות'.

למרות שכבר קיים אשכול טיפים מדריכים ועצות טובות בוורד, חשבתי שעדיף שהאשכול הנ"ל יתעסק יותר בענינים נקודתיים, ואילו לדברים רחבים יותרמתאים ליחד אשכול נפרד, דוגמת אשכול למאקרו.

אתחיל אני במה שידוע לי ומההיכרות שלי עם הסגנונות אני יודע שהרבה אני לא יודע, נקוה שמיזוג הידע של כל החברים כאן לאשכול אחד, יביא תועלת מרובה לכולם, להזכירכם אני עדיין ב2003, הגישה לסגנונות והגדרתם שונה קצת ב 2007, נודה למי שיעדכן את הטעון עדכון.

מחובתי לציין שהדרכה ראשונית זו היא מבוא כללי בלבד, שכן אין המטרה כאן להתמקד במגילות ארוכות, לפירוט נושאים ספציפיים נועד המשך האשכול, כל אחד מוזמן לשאול ולבקש הסברים מפורטים על כל בעיה שהוא מבקש בצורה מוגדרת.

1. רשימת הסגנונות מופיע בחלונית משימה בצד שמאל, פוחתים אותו בעזרת הלחצן AA שבסרגל עיצוב, או דרך שורת התפריטים תצוגה>חלונית משימות, אז נפתח חלון תחילת העבודה, לוחצים על הכיתוב למעלה ע"י ה X ואז נפתחים כל האפשריות של החלון אחד מהם זה סגנונות ועיצוב.

2. למעשה גם אם אנחנו לא מגדירים סגנונות הם נוצרים מאליהם, כל שינוי באחד ממרכיבי העיצוב שאנו עושים בחלק מהטקסט, יוצר אוטומטי סגנון, אם נגדיר אח"כ טקסט במקום אחר באותם הגדרות עיצוב, זה יכלל באותו סגנון, ואם זה יהיה שונה זה יהיה בסגנון אחר, לפעמים יווצרו סגנונות רבים לטקסט באותו עיצוב - לטעמינו, אלא שהאמת היא שיש כל מיני הבדלים שאינם נראים לנו או שאיננו מעוננים בהם ולכן וורד חילק אותם לשני סגנונות, למרות שמבחינתנו גורל אחד להם.

3. יש סגנונות מובנים כמו למשל 9 כותרות זו למעלה מזו, אותם א"א למחוק מהתבנית, ויש גם הרבה סגנונות מובנים, שנוכל למחוק אותם, כמו"כ בחלונית למטה אפשר לבחור בסינון להצגת הסגנונות הרצויים.

4. הסגנון 'רגיל' הוא הסגנון הבסיסי ביותר, למעשה הוא כולל את כל הגדרות ברירת המחדל של עיצוב גופן ופיסקה, כל שינוי בברירת המחדל משנה גם את הסגנון, המלצה אישית, בכל מסמך רצוי להשתמש אך ורק בסגנון הזה לטקסט הרגיל.

5. כאשר אנו עובדים עם מסמך שיש בו חלוקה של קטעים שונים שלכל אחד עיצוב מוגדר, בסה"כ 5 קטגוריות למשל, לכותרות לציטוטים וכו', רצוי מאד להגדיר מראש חמש סגנונות כל אחד מותאם לפי הצורך, לתת לכל סגנון שם מתאים, אפשר לכתוב מראש את הכל בסגנון רגיל, אח"כ להשחיר את הקטעים הרצויים ולהקיש בחלונית על הסגנון הרצוי.

6. אם אחרי שעבדנו על מסמך כמה חודשים אנו רוצים לשדרג את העיצוב, עכשיו העבודה תהיה קלה ביותר, פשוט להכנס לכל סגנון בלחיצה על החץ בצד שמאל, או לחצן ימני, לבחור 'שינוי, בחלונית שנפתחת נגדיר כרצונינו ואז כל הטקסט שמוגדר על הסגנון הזה ישתנה, יש בצד ימין למטה של החלונית הנ"ל לחצן 'עיצוב' שם יש את כל הגדרות הסגנון.

7. יש עוד אפשרות לשנות סגנון, והוא לבחור מילה אחת ולעצב אותה איך שרוצים בדרכים המקובלות, אח"כ לגשת לסגנון, לבחור בחץ השמאלי, עדכן כך שיתאים לקטע הנבחר, ואז הסגנון מתעדכן לפי כל העיצובים שהגדרנו על הטקסט הנבחר.

8. באופן רגיל אם נשנה טקסט שמוגדר על סגנון כותרת 1 למשל, יוצר אוטומטית סגנון חדש לטקסט הזה והוא יצא מכלל הגדרות הסגנון, אלא שזה לא בדיוק כך כפי שיבואר להלן.

9. יש הגדרה עדכן אוטומטי, חשוב מאד להכיר את זה, אם התיבה מסומנת, זה אומר שכל שינוי שנעשה בטקסט שבסגנון הזה זה ישנה את הגדרת הסגנון כולו, וישפיע על כל הטקסט שנמצא תחת הגדרת הסגנון, וכן ישנה את הסגנון מכאן ולהבא, לפעמים זה רצוי אבל לפעמים זה קטסטרופה.

10. יש הגדרה בסגנון 'סוג סגנון', את זה אני משאיר לטובים ממני שיסבירו את טיב הגדרה זו.

11. יש הגדרה סגנון מבוסס על, שזה אומר למעשה שהסגנון הוא כמו סגנון X למעט השינויים שאנו מגדירים, אפשר לבחור ללא, ואז הוא לא יושפע משוום סגנון, ולפעמים עדיף דוקא כן להשאיר, לדוגמא אם אנו יוצרים סגנון לתיבה מודגשת או בצבע שונה בתוך הטקסט הרגיל, אם למחר נחליט לשנות את הגופן בטקסט הרגיל זה ישפיע גם על הגופן הצבוע.

12. יש הגדרה 'סגנון לפסקה הבאה' מענין להכיר, זה טוב למשל לסגנון כותרת שאחריו אמור להיות הטקסט הרגיל, מגדירים 'רגיל', ואז בהקשת אנטר אחרי הכותרת הפסקה הבאה תהיה אוטומטית בסגנון 'רגיל', זה טוב מאד למסמך כמו מבחן שיש למשל, 1 תאריך 2 כותרת א 3 כותרת ב 4 השאלות 5 הערה 6 הודעת סיום. אם נגדיר שסגנון 1 יעביר ל2 ו2 ל3 וכו', הרי שנצטרך רק בתחילת הכתיבה להכנס לסגנון תאריך להקיש תאריך אנטר כותרת אנטר והכל מעוצב אוטומטי כדבעי.

13. אחד מהרווחים שיש בהגדרות סגנון נכונות, היא האפשרות להשתמש ב'מפת מסמך' בצורה נוחה, מפת מסמך אמנם אינה בנויה לפי סגנונות ממש, אלא לפי רמת פיסקה, ובשימוש נכון בסגנונות (למשל כותרות 1, 2, 3, וכו' מוגדרות ג"כ לרמות 1, 2, 3) אפשר לסדר את זה בצ'יק, פשוט מגדירים את רמת הפיסקה (לענינינו בתוך הסגנון) בקטעים שרוצים שיופיעו במפת המסמך, לפי סדר יורד מרמה 1 עד 9 (המלצה רצוי לא להשתמש ברצופים, לפעמים אחרי תקופה רוצים להוסיף כותרת באמצע) וכך הם מופיעים במפה, מה שלא רוצים שיופיע צריך להיות מוגדר כרמה 'גוף הטקסט'.

בנתיים מספיק לעכשיו, ההמשך, יהיה לפי הצורך והבקשות, ונודה לכל מי שיוכל לתרום ג"כ מנסיונו להעשיר את האשכול.
.

סמל אישי של המשתמש
פשטות
משתמש וותיק
משתמש וותיק

מיקום: win7x64 | office 2010 | windows live mail | nativ 3.11.65 | avira personal 10
תודות שנשלחו: 686 פעם
תודות שהתקבלו: 1057 פעמים ב 600 הודעות

המשתמשים הרשומים מתחת שלחו תודה ל פשטות על הודעה זו
חביבי (ח' אייר התש"ע, 02:30), איש חסיד (ט' אייר התש"ע, 01:52), מתבונן (ט' אייר התש"ע, 08:43), ליג (ט' אייר התש"ע, 08:58), צדיק (ט' אייר התש"ע, 14:14), אלא (כ"ז אדר התשע"א, 20:05), zmanim (כ"ח אדר התשע"א, 23:41), עוד אחד (כ"ח אדר התשע"א, 01:27)

Re: הדרכה טיפים ועצות - מיוחד לסגנונות בוורד.

הודעהעל ידי פשטות » י"א אייר התש"ע, 02:38

שמעתי מחבר שמנצל את השימוש בסגנונות כדי ליצור חלון בשורה שניה, כבר בשעת ההקלדה.
לפי השיטה שהבאתי באשכול טיפים מדריכים ועצות טובות בוורד, שהמילה הראשונה היא פיסקה נפרדת, עם מסגרת, ומגדירים לצורך כך שני סגנוות 'חלון' למילה הראשונה, ו'רגיל' לשאר הקטע.
בשיטה הזו מה שיוצא בסופו של דבר ששני הסגנונות משמשים לסירוגין פיסקה אחת חלון והפיסקא הבאה רגיל, ושוב חלון ושוב רגיל.

הוא הגדיר מלכחתילה את הסגנונות שיעבירו כל אחד לשני במעבר פסקה, (ב'סגנון לפיסקה הבאה') חלון ל - רגיל ורגיל ל - חלון, וכך בשעת ההקלדה הוא מתחיל את המסמך עם חלון, כותב מילה, אנטר, כותב עד סוף הפיקה, אנטר, מילה, אנטר עד סוף הפיסקה, אנטר וכו', וכך נוצר לו אוטומטי טקסט מעוצב עם חלון בשורה שניה.
זה טוב למי שגם מקליד וגם מעמד אח"כ.

רעיון, :idea: לא :?:

מצורף בזה קובץ עם הסגנונות הנ"ל, (יש שם גם מאקרו שעושה את החלון והמרכוז אחרי ההקלדה).
.
סגנונות בחלונות.doc
(101.5 KiB) הורד 210 פעמים

סמל אישי של המשתמש
פשטות
משתמש וותיק
משתמש וותיק

מיקום: win7x64 | office 2010 | windows live mail | nativ 3.11.65 | avira personal 10

הודעהעל ידי פשטות » י"א תמוז התש"ע, 14:19

שאר כתב:הגדרתי סגנונות בקובץ וורד איך עושים שאני יראה אותם כשאני פותח קובץ וורד נוסף

quote="ליג"]
צדיק כתב:http://forum.enativ.com/viewtopic.php?p=33434#p33434
סעיף 1 שם בשבילך.

לא הבנתי משם, גם לי זה קורה תמיד שאני מחיל סגנונות (ע"פ בחירה אישית, כגופן לכותרת 1 וכן הלאה) במסמך אחד ואח"כ מעתיק אותו לתוך מסמך אחר, לא באים איתו הסגנונות (באםלא מוגד שם סגנונות אלו.)[/quote][/quote][/quote][/quote][/quote]

העתקה של טקסט לא אמורה לעדכן סגנונות בקובץ היעד - גם אם עושים העתקה מעוצבת.
האפשרות הפשוטה יותר להעתיק סגנון, לבחור בשינוי סגנון, לסמן בוי את התיבה הוסף לתבנית.
2010-06-23_141322.jpg

השיטה הכי יעילה להעברה של סגנון ממסמך למסמך, (למקרים שהשיטה הפשוטה עושה בעיות, או להעברת כמויות של סגנונות בו זמנית), היא ע"י כלים>תבניות ותוספות>סדרן, שם יש להעמיד את שני הקבצים זה מול זה ולהעתיק.
2010-06-23_141221.jpg

(בברירת מחדל, הוא לא נותן לפתוח שם אלא קבצי תבנית, יש לבחור ב'קבצים מסוג' את האפשרות all files).

.

סמל אישי של המשתמש
פשטות
משתמש וותיק
משתמש וותיק

המשתמשים הרשומים מתחת שלחו תודה ל פשטות על הודעה זו
ליג (י"א תמוז התש"ע, 14:35)

הודעהעל ידי צדיק » כ"ג תמוז התש"ע, 22:37

אפשר להגדיר גם גודל עמוד, דהיינו שבבחירת סגנון מסוים גודל הדף יהיה A5? או שזה לא קשור.
פרופיל משתמש: | windows 7 ultimate | office 2010 | internet explorer 9 / google chrome 17.0.963.79 | avg free 2012 |
סמל אישי של המשתמש
צדיק
משתמש וותיק
משתמש וותיק

תודות שנשלחו: 283 פעם
תודות שהתקבלו: 493 פעמים ב 341 הודעות

הודעהעל ידי פשטות » ג' אב התש"ע, 12:18

ממש לא
פשטות | חרדי כמו פעם...
סמל אישי של המשתמש
פשטות
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי אלא » כ"ז אדר התשע"א, 20:07

איך אני מעתיק סגנון ממסמך למסמך?
אין לי כח כל פעם להגדיר מחדש במסמך ששולחים לי...
סמל אישי של המשתמש
אלא
משתמש וותיק
משתמש וותיק

תודות שנשלחו: 746 פעם
תודות שהתקבלו: 436 פעמים ב 247 הודעות

הודעהעל ידי מח שב » כ"ז אדר התשע"א, 21:36

אלא כתב:איך אני מעתיק סגנון ממסמך למסמך?
[/color]

יש אפשרות שמירת ערכת סגנון מהיר
ב2007 שנה סגנונות > ערכת סגנונות>שמירה כערכת סגנון מהיר
סמל אישי של המשתמש
מח שב
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

תודות שנשלחו: 212 פעם
תודות שהתקבלו: 318 פעמים ב 157 הודעות

המשתמשים הרשומים מתחת שלחו תודה ל מח שב על הודעה זו
ישראלניו (כ"ח אדר התשע"א, 22:28)

הודעהעל ידי zmanim » כ"ח אדר התשע"א, 23:48

לאחר ביצוע השלבים הגעתי לזה. מה הלאה?!
סגנונות.jpg

תודה.
zmanim
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

תודות שנשלחו: 103 פעם
תודות שהתקבלו: 38 פעמים ב 31 הודעות

הודעהעל ידי פשטות » כ"ח אדר התשע"א, 00:00

אני חדש ב2010, אבל מתוך התמונה נראה שאתה צריך להגיע למיקום שבו נשמר הקובץ תבנית שלך normal ולבחור אותו.
פשטות | חרדי כמו פעם...
סמל אישי של המשתמש
פשטות
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי מח שב » כ"ח אדר התשע"א, 00:13

דרך כאן
קבצים מצורפים
2011-03-03_230906.jpg
סמל אישי של המשתמש
מח שב
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהעל ידי פשטות » כ"ח אדר התשע"א, 00:19

אני לא שאלתי, עניתי לזמנים.
פשטות | חרדי כמו פעם...
סמל אישי של המשתמש
פשטות
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי אלא » כ"ח אדר התשע"א, 00:28

לא הבנתי, איך אני מחיל את זה (לאחר השמירה) במסמך אחר?
סמל אישי של המשתמש
אלא
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי פשטות » כ"ח אדר התשע"א, 00:32

סתם טעות הניחוש שלי בהודעה הקודמת, סליחה. פשוט צריך לתת לזה שם וזה נשמר בתור קובץ סגנון, אח"כ זה נמצא ברשימת הסגנונות המהירים.
פשטות | חרדי כמו פעם...
סמל אישי של המשתמש
פשטות
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי מח שב » כ"ח אדר התשע"א, 00:42

אלא כתב:לא הבנתי, איך אני מחיל את זה (לאחר השמירה) במסמך אחר?

אתה לוחץ למשל על אלגנטי, וזה חל אוטומטי
סמל אישי של המשתמש
מח שב
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהעל ידי אלא » כ"ח אדר התשע"א, 00:51

איפה לשמור את הסגנון הקודם?
סמל אישי של המשתמש
אלא
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי פשטות » כ"ח אדר התשע"א, 00:54

בתצוגה ש'זמנים' הביא, תן שם ושמור.
פשטות | חרדי כמו פעם...
סמל אישי של המשתמש
פשטות
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי אלא » כ"ח אדר התשע"א, 00:54

זה לא משפיע כלום על המסמך החדש.
סמל אישי של המשתמש
אלא
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי מח שב » כ"ח אדר התשע"א, 00:59

האם אתה רואה את זה בסגננות המהירים
סמל אישי של המשתמש
מח שב
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהעל ידי אלא » כ"ח אדר התשע"א, 01:00

שלילי.
סמל אישי של המשתמש
אלא
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי zmanim » כ"ח אדר התשע"א, 01:00

גם לי לא ברור. תודה לכולכם (לא בציניות).
zmanim
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

תודות שנשלחו: 103 פעם
תודות שהתקבלו: 38 פעמים ב 31 הודעות

הבא

חזור אל אופיס

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־7 אורחים