חיבור לשני מקורות אינטרנט בו זמנית

מיועד לתמיכה בכל נושא אחר.
בפורום זה נשתדל לעזור זה לזה בפתרון תקלות כלליות במחשב שאינם קשורות לנתיב.

מנהל: מפקח

חיבור לשני מקורות אינטרנט בו זמנית

הודעהעל ידי bg1558 » כ"ט כסלו התשפ"א, 02:17

שלו' וברכה.
החיבור שלי לאינטרנט הוא דרך נטסטיק 4G (חברת PROVIEW למי שמכיר ואם זה משנה). כמו כן יש לי מדפסת של HP שיש אפשרות להתחבר אליה אלחוטית ב WI FI, וזה נוח לי כי בכל מקום שאני נמצא בבית אני יכול להשתמש בה. עד לא מזמן היה מותקן לי במחשב ווינדוס 7, והכל היה נפלא. הייתי יכול להשתמש גם בנטסטיק וגם תוך כדי להדפיס ולסרוק מסמכים במדפסת ואע"פ ששניהם מוגדרים במחשב כחיבורי WIFI, הם עבדו בו זמנית.
אבל עכשיו ש'התעדכנתי' והתקנתי ווינדוס 10, כשהנטסיק מוגדר במחשב כמחובר, אוטומטית מתנתק החיבור של המדפסת, וכשאני מחבר את המדפסת אז מתנתק הנטסטיק, אלא שהרבה פעמים הוא מתחבר לפעמים גם מאליו בלי שביקשתי ממנו ושוב מתנתק החיבור של המדפסת. מיותר לציין שזה מאוד לא נוח. ואני לא יודע איך מחברים בווינדוס 10 שני חיבורים בו זמנית. האם זה כ"כ מתקדם שאי אפשר לעשות את זה??? אתמהה. אם מישהו יוכל לעזור לי, אודה לו מאוד ותבוא עליו ברכת טוב.
תודה רבה וכל טוב.
bg1558

תודות שנשלחו: 7 פעם
תודות שהתקבלו: 8 פעמים ב 4 הודעות

Re: חיבור לשני מקורות אינטרנט בו זמנית

הודעהעל ידי צדיק » כ"ט כסלו התשפ"א, 09:49

bg1558 כתב:שלו' וברכה.
החיבור שלי לאינטרנט הוא דרך נטסטיק 4G (חברת PROVIEW למי שמכיר ואם זה משנה). כמו כן יש לי מדפסת של HP שיש אפשרות להתחבר אליה אלחוטית ב WI FI, וזה נוח לי כי בכל מקום שאני נמצא בבית אני יכול להשתמש בה. עד לא מזמן היה מותקן לי במחשב ווינדוס 7, והכל היה נפלא. הייתי יכול להשתמש גם בנטסטיק וגם תוך כדי להדפיס ולסרוק מסמכים במדפסת ואע"פ ששניהם מוגדרים במחשב כחיבורי WIFI, הם עבדו בו זמנית.
אבל עכשיו ש'התעדכנתי' והתקנתי ווינדוס 10, כשהנטסיק מוגדר במחשב כמחובר, אוטומטית מתנתק החיבור של המדפסת, וכשאני מחבר את המדפסת אז מתנתק הנטסטיק, אלא שהרבה פעמים הוא מתחבר לפעמים גם מאליו בלי שביקשתי ממנו ושוב מתנתק החיבור של המדפסת. מיותר לציין שזה מאוד לא נוח. ואני לא יודע איך מחברים בווינדוס 10 שני חיבורים בו זמנית. האם זה כ"כ מתקדם שאי אפשר לעשות את זה??? אתמהה. אם מישהו יוכל לעזור לי, אודה לו מאוד ותבוא עליו ברכת טוב.
תודה רבה וכל טוב.

מתוך האתר הרשמי של מיקרוסופוט:
האפשרות קבוצה ביתית הוסרה מ- Windows 10 (גירסה 1803)
Windows 10
האפשרות קבוצה ביתית הוסרה מ- Windows 10 (גירסה 1803). עם זאת למרות שהאפשרות הוסרה עדיין ניתן לשתף מדפסות וקבצים על-ידי שימוש בתכונות מובנות של Windows 10.

למידע על שיתוף מדפסות ב- Windows 10, ראה שתף את מדפסת הרשת שלך.

למידע על שיתוף קבצים, ראה שיתוף קבצים בסייר הקבצים.

להלן מידע נוסף על מה שהשתנה ומה שלא השתנה.

מה השתנה?
לאחר עדכון המחשב ל- Windows 10 (גירסה 1803):

הקבוצה הביתית לא תופיע בסייר הקבצים.

הקבוצה הביתית לא תופיע בלוח הבקרה, כלומר לא תוכל ליצור, להצטרף או לעזוב קבוצה ביתית.

הקבוצה הביתית לא תופיע במסך ' פתרון בעיות ' כאשר תעבור אל הגדרות >עדכן & אבטחה >פתרון בעיות .

לא תוכל לשתף קבצים ומדפסות חדשים באמצעות הקבוצה הביתית.

הערה: האפשרות קבוצה ביתית (הצג) והאפשרות קבוצה ביתית (הצג וערוך) עדיין יופיעו ב- Windows 10 (גירסה 1803 ואילך) בעת לחיצה באמצעות לחצן העכבר הימני על תיקיה בסייר הקבצים והצבעה על תן גישה עבור‬‏‫. עם זאת, אפשרויות אלה לא עושות דבר. כדי לשתף קובץ או תיקיה, בחר במקום ב‬‏‫אנשים מסוימים מאותו תפריט הקיצורים.

מה לא השתנה?
כל התיקיות, הקבצים או המדפסות ששיתפת בעבר באמצעות קבוצה ביתית ימשיכו להיות משותפים. המשמעות היא:

שתיקיות רשת עדיין יהיו זמינות. תוכל לפתוח אותם בסייר הקבצים על-ידי הקלדה של שם המחשב ושם התיקיה המשותפת בתבנית הבאה: //מחשב ביתי/שם התיקיה המשותפת

אם חשבון משתמש אחד הוגדר במחשב עבור שיתוף ניתן להמשיך להשתמש באותו חשבון המשתמש.

תוכל להמשיך לגשת למדפסות משותפות דרך תיבת הדו-שיח הדפסה.
פרופיל משתמש: | windows 10 | office 2019 | Microsoft Edge / google chrome | avg free |
סמל אישי של המשתמש
צדיק
משתמש וותיק
משתמש וותיק

תודות שנשלחו: 293 פעם
תודות שהתקבלו: 594 פעמים ב 416 הודעות

הודעהעל ידי bg1558 » א' טבת התשפ"א, 02:06

ראשית כל, תודה רבה לר' צדיק על התגובה. מודה לך מאוד.
אבל לגופו של ענין, אני חושב שלא הבהרתי את עצמי מספיק טוב (אע"פ שאני לא בטוח, אני לא כל כך מייבין בעניני מחשוב וכו')- המדפסת שלי לא מחוברת לאינטרנט בכלל, ואני גם לא צריך שהיא תתחבר, וממילא זה לא נוגע לשיתוף, שאם אני מבין נכון זה אומר ששני מחשבים [או בנד"ד מחשב ומדפסת] שניהם מחוברים לאותו חיבור לאינטרנט ומתוך זה הם גם מחוברים אחד לשני). אלא החיבור של המחשב אל המדפסת הזאת הוא לא חיבור חוטי אלא חיבור של WIFI, כלומר המדפסת מייצרת תדר של WIFI, וכשאני פותח את הרשימה של חיבורים אלחוטיים שהמחשב יכול להתחבר אליהם, אחד מהם זה המדפסת עצמה. ובנוהג שבעולם כשאני מתחבר עם המחשב לאיזה מקור באותה הרשימה הנ"ל, המחשב אוטומטית מתנתק מהמקור שהיה מחובר אליו קודם לכן. אבל אם כך, אי אפשר להתחבר אל המדפסת אגב שמחוברים לאינטרנט. ובאמת בווינדוס7 אע"פ שהמחשב היה מחובר לאינטרנט, בד בבד הוא לא התנתק מהחיבור למדפסת אע"פ ששניהם חיבורי אינטרנט מקבילים. אבל בווינדוס 10 כשהמחשב מתחבר לאינטרנט הוא אוטומטית מתנתק מהמדפסת. גם אחרי שעשיתי כל מה שהופיע בהוראות ששלחת לי. ושוב, חושבני (לעניות דעתי וידיעותי בנושאי מחשבים) שזה לא נוגע לשיתוף, תקן אותי אם אני טועה. אודה לך או לכל מי שיודע מה לעשות בענין זה אם תעזרו לי. תודה רבה וכל טוב
bg1558

תודות שנשלחו: 7 פעם
תודות שהתקבלו: 8 פעמים ב 4 הודעות

הודעהעל ידי צדיק » א' טבת התשפ"א, 14:54

אני הבנתי אותך היטב,
מה שאתה מתאר כאן זה בדיוק מה שמכונה: "מדפסת רשת" או "רשת שיתוף" או "קבוצה ביתית".
הכוונה היא שכל מה שמחובר לראוטר גם בלי אינטרנט משותף דרך הראוטר, וזה בדיוק העידכון של מיקרוסופוט שהעלתי כאן והוא מדבר בדיוק על הבעיה שלך.
פרופיל משתמש: | windows 10 | office 2019 | Microsoft Edge / google chrome | avg free |
סמל אישי של המשתמש
צדיק
משתמש וותיק
משתמש וותיק

תודות שנשלחו: 293 פעם
תודות שהתקבלו: 594 פעמים ב 416 הודעות

הודעהעל ידי dav1684 » ג' טבת התשפ"א, 10:16

bg1558 כתב:שלו' וברכה.
תודה רבה וכל טוב.

בעיה מוכרת
עיין כאן
https://superuser.com/questions/939875/ ... fi-disable
וכאן
https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 1e38812e32
אם לא הסתדרת, תעדכן אותי
זה לא חשוב כמה הודעות אתה כותב... אבל זה כן חשוב מה התוכן שלהם...
סמל אישי של המשתמש
dav1684
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

תודות שנשלחו: 74 פעם
תודות שהתקבלו: 428 פעמים ב 317 הודעות

המשתמשים הרשומים מתחת שלחו תודה ל dav1684 על הודעה זו
bg1558 (ו' טבת התשפ"א, 11:13)

הודעהעל ידי bg1558 » ו' טבת התשפ"א, 11:12

dav1684 כתב:בעיה מוכרת
עיין כאן