עזרה עם דיסק קשיח חיצוני

מיועד לתמיכה בכל נושא אחר.
בפורום זה נשתדל לעזור זה לזה בפתרון תקלות כלליות במחשב שאינם קשורות לנתיב.

מנהל: מפקח

עזרה עם דיסק קשיח חיצוני

הודעהעל ידי יהודה סולימן » א' שבט התשע"ט, 23:25

בס"ד
יש לי דיסק קשיח חיצוני (ארדיסק) שפתאום הפסיק לעבוד, בתיקיית המחשב שלי הוא מופיע אבל לא ניתן לפתוח אותו. מצורפת תמונה הכונן הוא דיסק מקומי F.
2019-01-06_215702.jpg

ההודעה שהמחשב מציג בנסיון לפתוח את הכונן היא
2019-01-06_215856.jpg

תמונה של ניהול הדיסקים ששם הוא כן מופיע
Inked2019-01-06_220040_LI.jpg

ותמונה של מאפייני הכונן
2019-01-06_221259.jpg

2019-01-06_221359.jpg

עברתי קצת בפורומים ולא מצאתי פתרון מועיל לבעיה, בפרט שמרוב עצים לא רואים את היער ואני מתפזר מרוב עצות שלא נוגעים בבעיה הספציפית הזו.
בעיקרון יש סיכוי לווירוס השאלה אם ווירוס יכול לגרום למצב הזה ואיך אפשר (אם בכלל) להציל את הכונן?
בתודה מראש!
נ.ב. כמובן שניסיתי גם ביציאה אחרת במחשב וגם במחשב אחר.
נערך לאחרונה על ידי יהודה סולימן בתאריך א' שבט התשע"ט, 00:44, נערך פעם אחת בסך הכל.
יהודה סולימן

תודות שנשלחו: 5 פעם
תודות שהתקבלו: 2 פעמים ב 2 הודעות

Re: עזרה עם דיסק קשיח

הודעהעל ידי לומד » א' שבט התשע"ט, 00:43

מערכת הקבצים של הכונן נפגמה.
דבר ראשון אל תעשה לכונן, שום דבר בלי לדעת.
אל תפרמט והכי חשוב זה לא לכתוב לכונן.
היות ומדובר בשחזור חומר כדאי מאוד לתת למישהו מבין.
בלי לדעת, תגרום לנזקים בלתי הפיכים.
ישנם תוכנות לשחזור.
לומד
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

תודות שנשלחו: 182 פעם
תודות שהתקבלו: 438 פעמים ב 300 הודעות

Re: עזרה עם דיסק קשיח חיצוני

הודעהעל ידי יהודה סולימן » א' שבט התשע"ט, 00:57

בס"ד
תודה רבה.
האמת, שבמצב הנתון העכשווי הכונן עצמו יותר חשוב לי מהחומר שבתוכו, אשמח אם אוכל גם להציל את החומר.
אני באמת מזהה שמערכת הקבצים נפגמה או השתנתה כמו שרואים בניהול דיסקים (מערכת קבצים RAW), השאלה אם אפשר לשנות או להחזיר אותה למה שהיא צריה להיות (NTFS)?
יהודה סולימן

הודעהעל ידי לומד » א' שבט התשע"ט, 01:14

את הכונן ניתן להציל על ידי פירמוט.
תכנס לניהול דיסקים ושם בלחיצה עם העכבר על הכונן תוכל לפרמט.
כדאי שתשים לב שאתה לא מפרמט בטעות חומר אחר.
לומד
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

תודות שנשלחו: 182 פעם
תודות שהתקבלו: 438 פעמים ב 300 הודעות

המשתמשים הרשומים מתחת שלחו תודה ל לומד על הודעה זו
פרידה (א' שבט התשע"ט, 01:19)

הודעהעל ידי פרידה » א' שבט התשע"ט, 01:19

לומד כתב:את הכונן ניתן להציל על ידי פירמוט.
תכנס לניהול דיסקים ושם בלחיצה עם העכבר על הכונן תוכל לפרמט.
כדאי שתשים לב שאתה לא מפרמט בטעות חומר אחר.

לא בטוח שיעזור.
יתכן מאוד שזה בעיה פיזית.
סמל אישי של המשתמש
פרידה
משתמש וותיק
משתמש וותיק

תודות שנשלחו: 5487 פעם
תודות שהתקבלו: 1309 פעמים ב 801 הודעות

הודעהעל ידי חד בדרא » א' שבט התשע"ט, 10:24

תתקין את תוכנת easeus partition master, שם ישנה אופציית תיקון למערכת קבצים פגומה, בדרך כלל זה מציל את הדיסק לטווח הקרוב, לטווח רחוק עדיף לך להצטייד בכונן חדש.
====> פירמוט, התקנת תוכנות ושאר שירותי תמיכה למחשב - נא לפנות בהודעה פרטית. <====
מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד !
סמל אישי של המשתמש
חד בדרא
משתמש וותיק
משתמש וותיק

תודות שנשלחו: 1652 פעם
תודות שהתקבלו: 1955 פעמים ב 1234 הודעות

המשתמשים הרשומים מתחת שלחו תודה ל חד בדרא על הודעה זו
פרידה (א' שבט התשע"ט, 12:18)

הודעהעל ידי יהודה סולימן » א' שבט התשע"ט, 17:43

חד בדרא כתב:תתקין את תוכנת easeus partition master, שם ישנה אופציית תיקון למערכת קבצים פגומה.

יש אותה במערכת ההורדות? אם כן אשמח לקבל קישור (אני עם נתיב ואתר רגיל לא יפתח לי).
אולי אחרי שאצליח לפרמט ולתקן את מערכת הקבצים אוכל להשתמש באפשרויות של הפירמוט של ווינדוס ולשמור על הכונן לטווח יותר רחוק, כי במצב נתון לא ניתן לעשות אפי' אתחול לכונן דרך האיתחול הרגיל של ווינדוס (תשובה ל"לומד" שהציע פירמוט).
אני מנסה כרגע לעשות את זה (פירמוט עם שינוי מערכת קבצים) עם תוכנת Eassos partitionGuru ואני לא בדיוק מסתדר עם התוכנה גם בגלל שהיא באנגלית קשה, וגם בגלל שנראה לי שגם היא לא בדיוק מסתדרת עם הכונן, במסך פתיחה הוא כותב לי כמה שגיאות על הכונן הזה והוא לא מראה לי את המחיצות של הכונן ולא את הקבצים ולא שום חומר שקשור לכונן מלבד את כמות האחסון שלו, כמו שמראה לי ווינדוס בניהול הדיסקים.
פרידה כתב:לא בטוח שיעזור.
יתכן מאוד שזה בעיה פיזית.

לא נראה לי בעיה פיזית עיין תמונות לעיל, נראה שההתקן פועל כראוי כמו שמופיע במאפיינים וגם רואים בניהול דיסקים שמערכת הקבצים בכונן שונה ממה שהיא צריכה להיות.
יהודה סולימן

הודעהעל ידי חד בדרא » א' שבט התשע"ט, 19:45

יהודה סולימן כתב:יש אותה במערכת ההורדות? אם כן אשמח לקבל קישור (אני עם נתיב ואתר רגיל לא יפתח לי).
אולי אחרי שאצליח לפרמט ולתקן את מערכת הקבצים אוכל להשתמש באפשרויות של הפירמוט של ווינדוס ולשמור על הכונן לטווח יותר רחוק, כי במצב נתון לא ניתן לעשות אפי' אתחול לכונן דרך האיתחול הרגיל של ווינדוס (תשובה ל"לומד" שהציע פירמוט).
אני מנסה כרגע לעשות את זה (פירמוט עם שינוי מערכת קבצים) עם תוכנת Eassos partitionGuru ואני לא בדיוק מסתדר עם התוכנה גם בגלל שהיא באנגלית קשה, וגם בגלל שנראה לי שגם היא לא בדיוק מסתדרת עם הכונן, במסך פתיחה הוא כותב לי כמה שגיאות על הכונן הזה והוא לא מראה לי את המחיצות של הכונן ולא את הקבצים ולא שום חומר שקשור לכונן מלבד את כמות האחסון שלו, כמו שמראה לי ווינדוס בניהול הדיסקים.

תלחץ לחיצה ימנית על הכונן, איזה אופציות הוא נותן לך? [תצלם ותשלח כאן]
יהודה סולימן כתב:לא נראה לי בעיה פיזית עיין תמונות לעיל, נראה שההתקן פועל כראוי כמו שמופיע במאפיינים וגם רואים בניהול דיסקים שמערכת הקבצים בכונן שונה ממה שהיא צריכה להיות.

בהחלט יכול להיות שזה בעיה פיזית שכרגע עדין לא משפיעה על הכונן באופן פיזי, ייתכן מאוד שבעוד כמה ימים/שבועות/חודשים המחשב יתקע/לא יקלוט כשתחבר אליו את הכונן הזה, לכוננים תקינים לא קורים כאלו בעיות.
====> פירמוט, התקנת תוכנות ושאר שירותי תמיכה למחשב - נא לפנות בהודעה פרטית. <====
סמל אישי של המשתמש
חד בדרא
משתמש וותיק
משתמש וותיק

פרידה (ב' שבט התשע"ט, 22:19)

הודעהעל ידי יהודה סולימן » ב' שבט התשע"ט, 23:22

חד בדרא כתב:תלחץ לחיצה ימנית על הכונן, איזה אופציות הוא נותן לך? [תצלם ותשלח כאן]

הוא נותן לי אפשרויות כמו של כל כונן חיצוני רק שכל אפשרות שמצריכה כניסה לכונן לא מתאפשרת, למרות שחלון האתחול כן נפתח אבל כשאני מאתחל הוא לא מצליח לאתחל. מצורפת תמונה כמו שביקשת.
ללא שם.png

חד בדרא כתב:בהחלט יכול להיות שזה בעיה פיזית שכרגע עדין לא משפיעה על הכונן באופן פיזי, ייתכן מאוד שבעוד כמה ימים/שבועות/חודשים המחשב יתקע/לא יקלוט כשתחבר אליו את הכונן הזה, לכוננים תקינים לא קורים כאלו בעיות.

כבר עכשיו נתקע לי החלון שבו אני מנסה ללחוץ על הארדיסק כמו הלחצן הימני שאמרת. אבל עדיין לא נראה לי שזה משהו פיזי כי אני לא שומע רעשים מוזרים מהארדיסק וגם לא היתה סיבה שהוא יפגע.
בכל אופן אם אין פתרון ואין לי מה להפסיד לא אכפת לי גם לפתוח את הארדיסק ולראות אם משהו זז שם. אם מישהו יודע איך לפתוח את הארדיסק אשמח לדעת, אבל זה כמובן פתרון אחרון אם לא יהיה מוצא.
יהודה סולימן

הודעהעל ידי חד בדרא » ב' שבט התשע"ט, 23:35

יהודה סולימן כתב:הוא נותן לי אפשרויות כמו של כל כונן חיצוני רק שכל אפשרות שמצריכה כניסה לכונן לא מתאפשרת, למרות שחלון האתחול כן נפתח אבל כשאני מאתחל הוא לא מצליח לאתחל. מצורפת תמונה כמו שביקשת.
ללא שם.png

לא, התכוונתי שבתוך התוכנה תלחץ לחיצה ימנית על הכונן.
יהודה סולימן כתב:כבר עכשיו נתקע לי החלון שבו אני מנסה ללחוץ על הארדיסק כמו הלחצן הימני שאמרת. אבל עדיין לא נראה לי שזה משהו פיזי כי אני לא שומע רעשים מוזרים מהארדיסק וגם לא היתה סיבה שהוא יפגע.
בכל אופן אם אין פתרון ואין לי מה להפסיד לא אכפת לי גם לפתוח את הארדיסק ולראות אם משהו זז שם. אם מישהו יודע איך לפתוח את הארדיסק אשמח לדעת, אבל זה כמובן פתרון אחרון אם לא יהיה מוצא.

גם אם אין רעשים זה לא שולל כשל פיזי, הוצאה של ההארדיסק לא באופן בטוח גם יכולה לגרום לזה.
סמל אישי של המשתמש
חד בדרא
משתמש וותיק
משתמש וותיק

פרידה (ב' שבט התשע"ט, 23:43)

הודעהעל ידי יהודה סולימן » ב' שבט התשע"ט, 00:39

חד בדרא כתב:לא, התכוונתי שבתוך התוכנה תלחץ לחיצה ימנית על הכונן.

בבקשה, שתי תמונות, אחת של המסך של התוכנה ישר כשהיא נפתחת, שזה כבר מראה שיש שגיאות בכונן. והשניה מה שביקשת
2.png

3.png

חד בדרא כתב:הוצאה של ההארדיסק לא באופן בטוח גם יכולה לגרום לזה.

יכולה לגרום לפגיעה פיזית?? לא שמעתי על זה, מלבד זה שברירת מחדל של המחשב היא בד"כ אפשרות הוצאה של הארדיסק ללא צורך בהוצאה באופן בטוח כך שזה נשמע לי לא כ"כ הגיוני.
יהודה סולימן

הודעהעל ידי חד בדרא » ב' שבט התשע"ט, 10:18

יהודה סולימן כתב:בבקשה, שתי תמונות, אחת של המסך של התוכנה ישר כשהיא נפתחת, שזה כבר מראה שיש שגיאות בכונן. והשניה מה שביקשת

נסה את האופציה הרביעית מלמעלה, [הראשונה מתחת לקו הבהיר הראשון.]
יהודה סולימן כתב:יכולה לגרום לפגיעה פיזית?? לא שמעתי על זה, מלבד זה שברירת מחדל של המחשב היא בד"כ אפשרות הוצאה של הארדיסק ללא צורך בהוצאה באופן בטוח כך שזה נשמע לי לא כ"כ הגיוני.

זו המציאות, למרות שלא נשמע הגיוני, (בדידי הוה עובדא, הארדיסק שראשי הקריאה שלו הפסיקו להגיב בגלל שהוא נותק מהמחשב בצורה לא טובה, ועלות שחזור החומר הגיעה ללמעלה מאלף דולר.)
חוץ מזה, באייקון של הוצאת חומרה באופן בטוח שנמצא ליד השעון למטה בצד שמאל, יש אופציה להוצאת דיסק קשיח באופן בטוח.
יהודה סולימן כתב:כבר עכשיו נתקע לי החלון שבו אני מנסה ללחוץ על הארדיסק כמו הלחצן הימני שאמרת.

ככה אצלי התחיל הסיפור, ולא עברו ימים מועטים והמחשב הפסיק בכלל לזהות אותו, ובמעבדה אמרו שחצי מראשי הקריאה הפסיקו לפעול [אפשר לכתוב כאן מגילה שלימה על איך דיסק קשיח עובד אבל מיותר לעכשיו].
סמל אישי של המשתמש
חד בדרא
משתמש וותיק
משתמש וותיק

פרידה (ב' שבט התשע"ט, 12:31)

הודעהעל ידי יהודה סולימן » ג' שבט התשע"ט, 01:11

חד בדרא כתב:זו המציאות, למרות שלא נשמע הגיוני, (בדידי הוה עובדא, הארדיסק שראשי הקריאה שלו הפסיקו להגיב בגלל שהוא נותק מהמחשב בצורה לא טובה, ועלות שחזור החומר הגיעה ללמעלה מאלף דולר.)
חוץ מזה, באייקון של הוצאת חומרה באופן בטוח שנמצא ליד השעון למטה בצד שמאל, יש אופציה להוצאת דיסק קשיח באופן בטוח.

אני לא יודע מה היתה הבעיה בכונן שלך אבל אם תשים לב במאפיינים של הכונן יש מאפיינים נוספים באחד מהלשונות, ששם יש אפשרות לבחור אפשרות שיהיה ניתן להוציא את הכונן ללא צורך בהוצאה בטוחה, משהו שקשור לאפשרויות מטמון (ונראה לי שזה אפשרות ברירת מחדל), אולי אצלך האפשרות השניה היתה מסומנת ובאפשרות הזאת באמת אסור להוציא את הכונן ללא הוצאה בטוחה. מה גם שאני לא בטוח שהוצאתי את הכונן ללא הוצאה בטוחה. בכל אופן כמו שרואים בתמונות הראשונות שהבאתי מערכת הקבצים שבכונן שונתה לRAW במקום מה שצריך ומה שקראתי על זה שזה אומר שהכונן צריך אתחול הבעיה שהוא לא נותן לי לאתחל אותו.
חד בדרא כתב:ככה אצלי התחיל הסיפור, ולא עברו ימים מועטים והמחשב הפסיק בכלל לזהות אותו, ובמעבדה אמרו שחצי מראשי הקריאה הפסיקו לפעול [אפשר לכתוב כאן מגילה שלימה על איך דיסק קשיח עובד אבל מיותר לעכשיו].

עברו כבר הרבה יותר מימים מועטים והכונן באותו מצב, שהמחשב מזהה אותו אבל לא מעלה אותו ככה שאם אצלך זה קרה בימים מועטים ואצלי זה עוד לא קרה יכול להיות שזה שונה ממה שקרה לך.
חד בדרא כתב:נסה את האופציה הרביעית מלמעלה, [הראשונה מתחת לקו הבהיר הראשון.]

הנה התוצאה. זה עוד באמצע, כי זה ממשיך להוסיף שורות כל כמה שניות
2019-01-08_235957.jpg

אם יש אופציה נוספת שאפשר ללחוץ עליה אשמח לדעת.
בכל אופן אם יש לך או למישהו אחר קישור (פתוח בנתיב או להעלות למערכת ההורדות) לתוכנה שאמרו פה easeus partition master אשמח גם לקבל כי קראתי עליה גם בפורום אחר שהיא גם יכולה לעשות משהו הבנתי שהיא מתקנת מחיצות בכונן אבל אולי יהיה לה אופציות נוספות שיוכלו לעזור לי.
ותודה על כל העזרה
יהודה סולימן

הודעהעל ידי פרידה » ג' שבט התשע"ט, 02:01

יהודה סולימן כתב:בכל אופן אם יש לך או למישהו אחר קישור (פתוח בנתיב או להעלות למערכת ההורדות) לתוכנה שאמרו פה easeus partition master אשמח גם לקבל כי קראתי עליה גם בפורום אחר שהיא גם יכולה לעשות משהו הבנתי שהיא מתקנת מחיצות בכונן אבל אולי יהיה לה אופציות נוספות שיוכלו לעזור לי.
ותודה על כל העזרה

הנה בג'מבו מייל:
https://jumbomail.me/j/T2Yt2HCs-UG1smR

צירפתי שני קבצי התקנה, אחד גירסה ביתית וחינמית והשני פרו לניסיון.
סמל אישי של המשתמש
פרידה
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי יהודה סולימן » ג' שבט התשע"ט, 02:25

פרידה כתב:הנה בג'מבו מייל:

אתה נביא או שיש לך טלפתיה??
בדיוק לפני כמה דקות פתחתי חשבון בג'מבו מייל ופתאום אני רואה את ההודעה שלך.
תודה רבה רבה
אני אנסה לראות אם התוכנה הזאת תעזור לי או שנצטרך להיעזר בכם לדעת איך פותחים את הכונן ידני ולראות אותו מבפנים.
יהודה סולימן

המשתמשים הרשומים מתחת שלחו תודה ל יהודה סולימן על הודעה זו
פרידה (ג' שבט התשע"ט, 02:30)

הודעהעל ידי פרידה » ג' שבט התשע"ט, 02:32

יהודה סולימן כתב:
פרידה כתב:הנה בג'מבו מייל:

אתה נביא או שיש לך טלפתיה??
בדיוק לפני כמה דקות פתחתי חשבון בג'מבו מייל ופתאום אני רואה את ההודעה שלך.
תודה רבה רבה
אני אנסה לראות אם התוכנה הזאת תעזור לי או שנצטרך להיעזר בכם לדעת איך פותחים את הכונן ידני ולראות אותו מבפנים.

אפשר להשתמש בג'מבו מייל גם ללא חשבון.
סמל אישי של המשתמש
פרידה
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי יהודה סולימן » ג' שבט התשע"ט, 20:03

פרידה כתב:אפשר להשתמש בג'מבו מייל גם ללא חשבון.

טוב לדעת, אמרתי לך שרק עכשיו פתחתי, עדיין אין לי מושג על האופציות שיש שם, אני גם לא בטוח שיהיה לי מושג כי פתחתי אותו בגלל שחבר רצה להעביר לי משהו אז הוא שאל אם יש לי ג'מבו מייל אז פתחתי, ולכן גם חשבתי שצריך חשבון כדי לקבל קבצים.
בכל אופן לעניין האשכול דנן, התוכנה הזאת גם לא עזרה לי, אמנם לא ניסיתי את גרסת הנסיון אבל זה לא נראה שהיא מסתדרת עם הכונן.
האפשרות האחרונה שנשארה לי זה לפתוח את הכונן.
אם מישהו יודע איך אני פותח אותו אשמח לדעת כי אני לא רואה ברגים בצד החיצוני של הכונן ככה שאני מבין שזה עם קליפסים פנימיים אבל אני לא יודע מאיזה צד אפשרות הפתיחה.
מדובר בכונן seagate freeAgent Go.
תודה לכל העוזרים
יהודה סולימן

הודעהעל ידי חד בדרא » ג' שבט התשע"ט, 21:43

יהודה סולימן כתב:בכל אופן לעניין האשכול דנן, התוכנה הזאת גם לא עזרה לי, אמנם לא ניסיתי את גרסת הנסיון אבל זה לא נראה שהיא מסתדרת עם הכונן.
האפשרות האחרונה שנשארה לי זה לפתוח את הכונן.
אם מישהו יודע איך אני פותח אותו אשמח לדעת כי אני לא רואה ברגים בצד החיצוני של הכונן ככה שאני מבין שזה עם קליפסים פנימיים אבל אני לא יודע מאיזה צד אפשרות הפתיחה.
מדובר בכונן seagate freeAgent Go.
תודה לכל העוזרים

לא יעזור לך לך לפתוח את הכונן, זה לא עניין של חיזוק ברגים.
סמל אישי של המשתמש
חד בדרא
משתמש וותיק
משתמש וותיק

הודעהעל ידי יהודה סולימן » ד' שבט התשע"ט, 22:57

חד בדרא כתב:לא יעזור לך לך לפתוח את הכונן, זה לא עניין של חיזוק ברגים.

לא חשבתי שזה עניין של ברגים אבל אולי עניין של חלקים או חוטים מסוימים שאוכל לראות אם התנתקו ואז אבדוק מה ניתן לעשות במידה ואני אראה משהו כזה.
זו גם אחת מההצעות שנתקלתי בהם.
יהודה סולימן

הודעהעל ידי פישי » כ"ב שבט התשע"ט, 15:16

גם לי זה קרה כעת עם דיסק חיצוני
וכותב לי כך:
לכידה.GIF
לכידה.GIF (3.38 KiB) נצפה 1528 פעמים

האם יש לי מה לנסות בתוכנות דלעיל, אם כן נא להעלות אותם שוב כי הם כבר לא בתוקף
פישי